Istorinių fotografijų paroda ,,Ponas, ubagas ir kunigas”

Fotografas – ne kepėjas, ne mėsininkas, ne ūkininkas, jis nesukuria pridėtinės vertės. Bet jis dovanoja atmintį: seniai seniai prieš Dievo veidą stojęs artimasis lyg gyvas žvelgia iš apiblukusios, musių nutupėtos fotografijos, kabančios ant sienos beveik kiekvienoje troboje…Fotografai – tai tylieji mūsų istorijos metraštininkai. Su jų vaizdiniais krašto istorijos pėdsakais susipažinti bus galima unikalioje parodoje “Ponas, […]

Kur ir kada

Laikas ir data

8:00 - 18:00

Lokacija

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Apie renginį

Fotografas – ne kepėjas, ne mėsininkas, ne ūkininkas, jis nesukuria pridėtinės vertės. Bet jis dovanoja atmintį: seniai seniai prieš Dievo veidą stojęs artimasis lyg gyvas žvelgia iš apiblukusios, musių nutupėtos fotografijos, kabančios ant sienos beveik kiekvienoje troboje…
Fotografai – tai tylieji mūsų istorijos metraštininkai. Su jų vaizdiniais krašto istorijos pėdsakais susipažinti bus galima unikalioje parodoje “Ponas, ubagas ir kunigas”, kuri bus eksponuojama net keliuose Kretingos miesto vietose. Iš tų fotografijų į dabartį, į parodos lankytojų širdis žengs istorija – dvaro, bažnyčios, vienuolyno, turgaus šurmulio. Žengs į dabartį Kretinga, kuri egzistavo iki 1941-ųjų birželio gaisro.
Nuotraukas, kurias išvys parodos svečiai, Kretingai padovanojo pirmieji krašto fotografijos pionieriai. Tarp jų – ir pirmoji fotografė moteris Lietuvoje Paulina Mongirdaitė. Parodoje atsiskleis senųjų stebukladarių – fotografų – burtai: miesto ir žmonių istorijos, amžiams pagautos ir įkalintos ateities kartoms.
Parodos atidarymas vyks Kretingos muziejaus Ūkvedžio name (Vilniaus g. 43). Parodos ekspozicijų vietos: Kretingos muziejaus Ūkvedžio namas (Vilniaus g. 43), Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka (J.K. Chodkevičiaus g. 1B), Kretingos rajono kultūros centras (J. Pabrėžos g. 1), Kretingos pranciškonų vienuolyno koridorius (Vilniaus g. 2A), “Dvaro saldaininė” (Vilniaus g. 41).

Kiti renginiai